Patriot Blue - solární dobíjecí stanice elektromobilů

Jezděte na zelenou, 

nabíjejte elektromobily a plug-in hybridy přímo ze slunce.

Pro koho je solární dobíjecí stanice Patriot Blue určená?

1. Provozovatelé elektromobilů nebo vozidel s plug-in hybridním pohonem, kteří vyžadují co nejnižší provozní náklady a nezávislost na distribuční síti.

2. Společnosti využívají elektromobily, prodejci a servisy elektromobilů. Ti ocení výhodu potřeby malého rezervovaného příkonu, při zachování vysokého nabíjecího výkonu.

3. Města a obce provozující záchytná parkoviště či rezidenční parkovací plochy.


 Příklady zapojení solární dobíjecí stanice Patriot Blue

 1x Patriot blue 5020.jpg

Pro denní nájezd 150km je vhodná solární dobíjecí stanice Patriot Blue 5020

Dobíjecí výkon: 7,5kW, 1f 230V

Solární výroba: ca 20.000km/rok*

Kapacita uložiště: 20 kWh

* Platí pro elektromobil se spotřebou 15 kW/100 km 


 1x Patriot blue 15040.jpg

Pro denní nájezd 330km je vhodná solární dobíjecí stanice Patriot Blue 15040

Dobíjecí výkon: 22kW, 3f 400V

Solární výroba: ca 20.000km/rok*

Kapacita uložiště: 40 kWh

* Platí pro elektromobil se spotřebou 15 kW/100 km 


3x Patriot blue 5020.jpg

Pro denní nájezd 500km, několika vozů, jsou vhodné tři solární dobíjecí stanice Patriot Blue 5020 připojené k jednomu odběrnému místu 3f 16A.

Dobíjecí výkon celkem: 22kW, 3f 400V

Solární výroba celkem: ca 60.000km/rok*

Kapacita uložiště celkem: 60 kWh

* Platí pro elektromobil se spotřebou 15 kW/100 km


3x Patriot blue 15040.jpg

Pro denní nájezd 730km, několika vozů,  jsou vhodné tři solární dobíjecí stanice Patriot Blue 15040 připojené k jednomu odběrnému místu 3f 16A.

Dobíjecí výkon celkem: 45kW, 3f 400V

Solární výroba celkem: ca 60.000km/rok*

Kapacita uložiště celkem: 120 kWh

* Platí pro elektromobil se spotřebou 15 kW/100 km


 

PR parkoviště.jpg

Pro záchytná P+R parkoviště a rezidenční parkovací plochy je ideální několik solárních dobíjecích stanic patroit Blue napájených z jednoho centrálního bateriového uložiště. Toto řešení eliminuje odběrové špičky v síti při nabíjení EV, energie vyrobená solárním polem se uloží do bateriového uložiště pro budoucí použití. Uložiště umožňuje využití levné energie v okamžiku jejího přebytku v distribuční síti, kdy je možné levnou energii uložit do baterií a v době drahé energie v distribuční síti, tuto uloženou energii následně použít pro dobíjení EV.

Zásadní benefity Patriot Blue s externím bateriovým uložištěm:

  • Bezpečnost - uložiště je možné vybavit "Emergency" rozhraním 230V/400V pro složky IZS, které mohou využít uloženou energii při mimořádných událostech.
  • Rychlost - velmi rychlá instalace, veškeré komponenty jsou mobilní. Instalace bez nákladných stavebních úprav.
  • Variabilita - možnost rozšíření či přemístění v případě potřeby posílit či přesunout dobíjecí porty.
  • Dostupnost - nízké nároky na elektrickou přípojku s ohledem na množství dobíjecích míst.
  • Ekologie - k dobíjení EV je využívána převážně obnovitelní solární energie.  

 


Kam mohu solární dobíjecí stanici nainstalovat?

Ideální je přímo osluněné parkovací místo, které není směrem na jih stíněno budovami či vegetací. Při instalaci více dobíjecích stanic Patriot Blue je vhodné je instalovat na každé druhé parkovací stání, aby si jednotlivé stanice navzájem nestínily.

Chci nabíjet co nejkratší dobu, ale nemám k dispozici dostatečně dimenzovaný jistič.

Pro dobíjecí stanice Patriot Blue je dostatečný jistič o kapacitě 1f 16A, nebo 3f 16A. Na jistič 3f 16A lze připojit až 3 dobíjecí stanice Patriot Blue o celkovém nabíjecím výkonu až 45kW.

Kolik energie sama vyrobí solární nabíjecí stanice Patriot Blue?

 Jedna dobíjecí solární stanice Patriot Blue vyrobí energii čistě ze slunce na přibližně 20.000 km za rok (při spotřebě elektromobilu 15kW/100km).

Jakým spůsobem lze dobíjecí stanice Patriot Blue vzdáleně spravovat a ovládat?

Dobíjecí stanice Patriot Blue, pro veřejné použití, podporují komunikační protokol OCPP 1.5 a 1.6 a lze je integrovat do systémů operátorů dobíjecích stanic podporujících tento komunikační protokol.

Jakým způsobem dobíjecí solární stanice Patriot Blue funguje?

Dobíjecí stanice Patriot Blue využívá bateriové uložiště, které se neustále dobíjí fotovoltaickými panely. Pokud není dostatek solární energie, bateriové uložiště se dobíjí malým výkonem ze sítě. V okamžiku připojení elektrického vozidla k solární dobíjecí stanici Patriot Blue se po autentizaci spustí nabíjení. Elektromobil se dobíjí maximálním možným výkonem dobíjecí stanice. Energie se do elektromobilu dodává v tomto pořadí: 1. nejprve je dodávána do elektromobilu energie ze solárních panelů, 2. poté energie z bateriového uložiště, 3. energie ze sítě.

Jaká je nutná stavební připravenost?

Samotná dobíjecí stanice je přivezena a postavena na parkovací místo. Zpravidla nejsou vyžadovány žádné stavební úpravy, lze ji postavit na jakýkoli rovný podklad, kde může běžně parkovat osobní vozidlo. Elektrická přípojka, pokud není již zřízena, vyžaduje územní souhlas. Pro domácí použití postačuje běžná zásuvka 1f 16A.

Funguje dobíjecí stanice i při výpadku distribuční sítě?

Ano, dobíjení elektromobilu při výpadku sítě je možné. Dobíjecí stanici lze také na přání vybavit běžnou zásuvkou 1f 16A 230V (nebo 3f 16A 400V podle typu stanice), která může dodávat energii i v době výpadku sítě a slouží jako záložní zdroj, stejně jako benzínový či dieslový generátor.

Jaká dobíjecí stanice je pro mne vhodná?

Záleží kolik elektrických km za den se svým vozem najedete, např. pro 150km/den postačí dobíjecí stanice Patriot Blue 5020, pro flotilu vozů s denním nájezdem 730km je vhodná kombinace 3x Patriot Blue 15040. I v tomto případě je však přípojka s kapacitou 3f 16A dostatečná. Údaje jsou uváděny pro elektromobil se spotřebou 15kW/100km.

Co když najedu denně více km než je uvedeno u jednotlivých stanic?

Nabíjení bude probíhat dále, při vybití interního bateriového uložiště bude snížen nabíjecí výkon elektromobilu až na kapacitu elektrické přípojky a aktuální výkon solárních panelů.

 

Zajímá mně to, chci více informací.

Neváhejte nás kontaktovat na emailu info(at)joto.cz, nebo na telefonu +420 773 88 66 56 nebo vyplňte formulář, budeme Vás kontaktovat.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.